Plisy

Rolety plisowane, nazywane również w skrócie plisami lub potocznie harmonijkami, to system wewnętrznych osłon okiennych o szczególnej właściwości, którą jest możliwość zmiany zarówno dolnego jak i górnego położenia osłony. Bogactwo rodzajów oraz kolorów tkanin pozwala na dostosowanie systemu do każdych potrzeb i wnętrz.

Plisy


Trwałość


Profile rolet plisowanych wykonane są z aluminium, co zapewnia im odpowiednią odporność na uszkodzenia oraz wilgoć; dostępne są one w dwóch rozmiarach - standard, mający 19mm wysokości oraz mini, którego wysokość to jedyne 13mm.

Dopasowany osprzęt


Osprzęt oferowanych plis dostępny jest w wielu różnych kolorach, dopasowanych do większości produkowanych okien. Profile plisy mogą być pokrywane na trzy sposoby - lakierowane, anodowane oraz okleinowane na kształt struktury drewna. Poniżej przedstawiona jest lista dostępnych kolorów profili.


 • Biały (lakierowany lub okleina)

 • Brąz (lakierowany)

 • Antracyt (lakierowany)

 • Srebrny (anodowany)

 • Szary (okleina)

 • Czarny (anodowany)

 • Beż (lakierowany)

 • Kremowy (lakierowany lub okleina)
 • Złoty dąb (lakierowany lub okleina)

 • Orzech (lakierowany lub okleina)

 • Winchester (okleina)

 • Dąb bagienny (okleina)

 • Mahoń (okleina)

Użyteczność


Rolety plisowane to jeden z najbardziej wszechstronnych systemów osłonowych. Dzięki swojej elegancji oraz wzornictwie znajdują swoje zastosowanie w salonach, z kolei dzięki możliwości łatwego demontażu oraz możliwości czyszczenia na mokro, mogą być również stosowane w kuchniach oraz łazienkach.

Mnogość zastosowań zapewniają również tkaniny różnego przeznaczenia. Przezierne firanowe, zacieniające, termoizolacyjne, jak i również pokrywane masą perłową lub podgumowane, to tylko część dostępnych w mnogich kolorach możliwości, które uchronią naszą prywatność, zapewnią nam kojącą ciemność podczas snu, czy też zmniejszą stopień nagrzewania się pomieszczenia przez słońce latem, a zimą pomogą zachować więcej ciepła w pomieszczeniu.

Okna dachowe


Plisy to również jedna z najwygodniejszych osłon, możliwych do zamontowania w oknie połaciowym. Możliwość regulowania górnego i dolnego położenia pozwalają na dużą swobodę w kontrolowaniu ilości wpadającego do wnętrza światła, dzięki czemu w każdą porę dnia możemy cieszyć się pomieszczeniem o takim rozświetleniu, jakie nam pasuje.
Zadania specjalne


Nowoczesne wzornictwo budynków co raz częściej odbiega od prostokątnych kształtów okien, a projektanci co raz chętniej stosują trójkątne oraz owalne otwory okienne. Oferowany przez nas system plis pozwala na stworzenie plisy o nietypowym kształcie, zarazem zachowując wszystkie zalety plisy zamontowanej w oknie prostokątnym.

Plisy wielozadaniowe? To również jest w pełni możliwe, przy zastosowaniu systemu plis podwójnych. Wówczas na jednym oknie, w jednej płaszczyźnie zamontowane są dwie, połączone ze sobą profilami plisy. Ten specjalistyczny system sprawia, że dzięki jednej osłonie możemy w środku dnia cieszyć się prywatnościa i widokiem zza okna, jak i zapewnić sobie pełne zaciemnienie pomieszczenia i obejrzeć ulubiony serial.


Plisy nietypoweSposób montażu


Prosty w wykonaniu montaż domyślnie realizowany jest za pomocą przykręcanych do listew przyszybowych, mocowań sznurka lub za pomocą przykręcanych klipsów, na których osadzany jest dodatkowy profil wspierający. W ofercie dostępne są również mocowania bezinwazyjne.

Mocowanie