Rolety rzymskie zyskują obecnie coraz większą popularność ze względu na swoje wysokie walory estetyczne i użytkowe.

Stanowią one pośrednie rozwiązanie pomiędzy tradycyjną firaną a roletą tkaninową. Ciekawe sposoby upięcia materiału nadają oknu wyjątkowo elegancki wygląd.

Rolety rzymskie

Umiejętny dobór tkaniny może nadać niepowtarzalnego charakteru każdemu wnętrzu, od dziecięcego pokoju po gabinety i biura. Zależnie od oczekiwań klienta roleta rzymska może spełniać funkcje typowo ozdobne, ale z powodzeniem sprawdza się w roli systemu zaciemniającego. Zasłonę rzymską obsługuje się za pomocą niezawodnego mechanizmu łańcuszkowego, który wyposażony jest w hamulec pozwalający zatrzymać tkaninę na dowolnej wysokości. Tkanina przymocowana jest do szyny za pomocą taśmy rzepowej, co umożliwia jej szybki montaż i demontaż, a zarazem daje możliwość wyprania tkaniny. Zasłony rzymskie, w zależności od preferencji Klienta, można zamontować na skrzydle okiennym (montaż bezinwazyjny) lub do ściany za pomocą wkrętów oraz uchwytów montażowych.

Rolety rzymskie doskonale komponują się w domowych wnętrzach. Dzięki możliwości zastosowania tkanin o różnej grubości i fakturze doskonale harmonizują z wnętrzem i nadają im ciepły i nowoczesny charakter.

Cechą charakterytyczną rolet rzymskich jest duża funkcjonalność - dzięki sterowaniu łańcuszkiem można płynnie zmieniać ilość światła wpadającego do pomieszczenia. Zastosowanie ażurowych tkanin powoduje oświetlenie pomieszczenia miękkim światłem, tworzącym klimat ciepła i przytulności.

Rolety rzymskie są nowoczesnym produktem, tworzącym "dobry klimat" w domowych wnętrzach. Nadają się również do hoteli i restauracji.